Пошук10 последних новостей
(количество голосов 0)


У Запоріжжі введено карантин через випадок захворювання на африканську чуму свиней

2017-02-23 15:15:13

Приазовська районна державна адміністрація

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області,  в особистому підсобному господарстві у Комунарському районі м. Запоріжжя було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС  оперативно проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішеннями якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС. Хвору тварину та ще одну контактну тварину приспали та ліквідували. У підсобному господарстві проведено дезінфекцію та механічну очистку всіх контактних речей. Наразі проводяться дезінфекційні заходи у сусідніх господарствах.

Крім цього, на ділянці введено карантин, проте, якщо протягом 40 діб нових випадків загибелі свиней не буде зафіксовано, карантинні заходи будуть скасовані.

Фахівці стверджують, що наразі це єдиний випадок захворювання в області.  Останній раз вірус африканської чуми  був зафіксований у 2012 році в  Приморському районі. Епізоотична ситуація в інших господарствах залишається контрольованою, триває постійний контроль та моніторинг за ситуацією. Заходи безпеки продовжено.

Довідково. Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти