Пошук10 последних новостей
(количество голосов 4)


Чорнобиль і сьогодення

2013-04-24 14:32:54

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Реактор четвертого енергоблоку вибухнув. Радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусі, Прибалтики, Польщі, Швеції, Фінляндії й інших країн.

За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії. Забруднено близько 155 000 км2 території. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків.

У квітні 2013 р. в України пройшли парламентські слухання на тему: «Про стан, заходи та перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи». Голова Верховної Ради України В. Рибак зазначив, що Чорнобильська катастрофа – «не тільки біда минулого, але й виклик майбутньому, який і сьогодні породжує чимало проблем».

Чорнобильська катастрофа, за словами керівника парламенту, має багато вимірів. «Досвід пережитого змушує нас зосередитися на глибинному питанні – проблемах розвитку людини і суспільства, посиленні відповідальності перед майбутнім, – наголосив він. – Ми прагнемо не тільки вшанувати пам’ять про події в Чорнобилі, але й поглибити постійний діалог з питань спільного майбутнього в умовах зростаючих ризиків техногенного характеру».

В. Рибак зазначив, що техногенні катастрофи значною мірою визначили обличчя XX і початок XXI ст., разом з іншою антропогенною діяльністю поставивши світ практично на грань виживання. «Рівень небезпечних ядерних технологій сягнув таких масштабів, що вони з національних перетворилися на транснаціональні. Ядерна небезпека не знає державних кордонів та митниць, не має національностей, партійної належності чи віросповідання. Ядерні об’єкти та технології залишаються небезпечними для людини незалежно від того, на чиїй території вони розташовані. Яскравим свідченням тому стали аварії на японських атомних електростанціях, насамперед «Фукусімі-1», – сказав він.

На думку Голови Верховної Ради, із ситуації, що склалася, потрібно зробити ряд висновків. «Перший – говорити правду. Це повинно стати основою, наріжним каменем пошуку істини, – заявив він. Другий – позбавитися від егоїстичного ставлення при вирішенні поточних проблем, завжди керуватися інтересами людей, особливо майбутніх поколінь, при прийнятті стратегічних рішень».

«Третій – визнати неможливість вирішення глобальних проблем зусиллями одного народу або країни. Це, у свою чергу, дає нам розуміння необхідності об’єднуватися не тільки під час стихійних лих, катастроф або терористичних актів, але й для пошуку шляхів майбутнього розвитку людини в гармонії з природою та одвічними законами буття», – підкреслив В. Рибак.

За його словами, метою проведення сьогоднішніх парламентських слухань є підбиття підсумків зробленого, перш за все органами виконавчої влади разом із законодавчою гілкою влади, та окреслення того, що потрібно вирішити в першу чергу.

«Проводячи парламентські слухання, ми складаємо шану пам’яті тим, хто загинув під час цих трагічних подій від радіаційного ураження, і тим, хто втратив здоров’я, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської катастрофи», –сказав керівник парламенту.

«Чорнобильська катастрофа не лише виявила героїзм і самовідданість ліквідаторів, але й висвітлила проблеми, які не втрачають у часі своєї гостроти та актуальності. Сьогодні кількість проблем, що вимагають вирішення, не зменшилася, – зазначив В. Рибак. – Навпаки, екологічні, соціальні, психологічні, медичні та інші негативні процеси загострюються і набувають системного характеру».

В. Рибак повідомив, що на парламентські слухання запрошені представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових, громадських та міжнародних організацій.

За інформацією поданою Департаментом соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, нині в області проживають близько 9 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед них 920 інвалідів, 4153 постраждалих другої категорії, 1894 потерпілих третьої категорії, 1542 дитина, та 258 дружин померлих громадян.

У 2013 році на реалізацію програм соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, заплановано фінансування близько 17 млн. грн. з державного та обласного бюджетів.

За перший квартал 2013 року на реалізацію програм соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, з державного та обласного бюджету використано коштів у загальній сумі 4,6 млн. грн..

Наказом Міністерства соціальної політики України від 31.01.2013 № 35, який зареєстрований Міністерством юстиції України від 13.02.2013 № 252/22784, затверджені розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування на 2013 рік. Для громадян, що проживають у Запорізькій області, компенсаційні виплати у 2013 році визначені у наступних розмірах:

- для постраждалих 1 категорії – 315,00 гривень;

- для постраждалих, віднесених до 2 категорії – 157,50 гривень.

За державною програмою “Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” для поліпшення житлових умов громадянам, віднесені до потерпілих 1 категорії, які довготривалий термін перебувають у черзі на поліпшення житлових умов проживання з державного бюджету 2012 року було виділено 1790,5 тис. грн. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації придбано 9 квартир, на закупівлю яких використано 1784,5 тис. грн., у тому числі: на закупівлю житла на первинному ринку (2 квартири) – 403,1 тис. грн., на вторинному ринку (7 квартир) – 1381,4 тис. грн. Всі квартири розподілені, постраждалим громадянам видані ордери та ключі від цих квартир.

За 2012 рік в санаторно-курортних закладах України пройшли лікування і оздоровлення всього 476 осіб, з них 343 дорослих громадян, 89 дітей та 44 дитини разом з батьками.

У поточному році оздоровлення постраждалих почнеться не раніше травня - червня місяця у зв’язку з тим, що тільки на при кінці березня місяця 2013р. затверджений Порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У першому кварталі 2013 року у зв’язку із кадровими змінами в облдержадміністрації оновлений склад двох комісій, роботу який організовує Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації – комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Комісією з питань встановлення статусу в 1 кварталі проведено 1 засідання, на якому розглянуто 3 справи (2 особам наданий статус 1 категорії у зв’язку із встановлений захворювання та групи інвалідності, пов’язаних із впливом Чорнобильської катастрофи, і 1 справа направлена на комісію із спірних питань при Мінсоцполітики).

На комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках заяв з необхідним пакетом документів не надходило, а відтак, засідань не проводилося. Якщо з цього питання і звертаються постраждалі громадяни, то це учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї або 3-ї категорії. Всім заявникам надаються усні та письмові роз’яснення з цього питання.

До 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварії і катастроф затверджений План заходів до цієї дати, який направлений для організації виконання в райдержадміністрації з рекомендаціями розробити відповідні плани, забезпечити їх виконання, надати сприяння в проведенні заходів чорнобильським громадським організаціям, вишукати можливості та допомогти у вирішенні найболючіших проблем сім’ям учасників ліквідації наслідків аварії, інвалідам, дитям-сиротам та інвалідам, вдовам загиблих та померлих.Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти