Пошук10 последних новостей
(количество голосов 0)


У ШКОЛАХ З НАСТУПНОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ВПРОВАДЖУЮТЬСЯ НОВІ НОРМИ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

2020-12-10 14:39:28

Приазовська районна державна адміністрація

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля за участі дружини Президента України Олени Зеленської відбулась онлайн нарада з питань реформування системи шкільного харчування. У Запорізькій облдержадміністрації у нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

З нового навчального року вступає в дію новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Одним з ключових компонентів нових правил є організація здорового, раціонального та безпечного харчування дітей.

Як зазначила Олена Зеленська, харчування в закладах освіти має бути корисним, здоровим, безпечним, смачним та подобатися дітям. Здорове харчування дітей – це здоров’я нашої нації.

- Першочергові кроки з реформування системи шкільного харчування було визначено за результатами комісійного обстеження 500 шкіл та онлайн-опитування понад чотирьох тисяч учнів та їхніх батьків, проведених у лютому-березні 2020 року. Серед виявлених під час комісійного обстеження проблем – недотримання норм харчування та недостатній внутрішній контроль за харчуванням у школах, неможливість забезпечити дієтичне харчування для дітей, які його потребують, постачання невідповідних харчових продуктів та недостатній контроль за їхнім зберіганням, відсутність усіх необхідних приміщень та недостатнє устаткування харчоблоків. Основні проблеми, на які вказували учні та батьки під час опитування, – несмачна та холодна їжа, одноманітне меню, яке не враховує особливі дієтичні потреби, використання напівфабрикатів та відсутність перших страв, недостатня кількість фруктів і кисломолочних продуктів, поганий санітарний стан деяких шкільних їдалень. Вже з 1 вересня 2021 року у школах будуть впроваджені нові стандарти харчування дітей, - наголосила перша леді.

Для вирішення вищевказаних типових проблем та усунення причин їхнього виникнення робоча група розробила план заходів з реформування системи шкільного харчування, який включає три основні напрямки: оновлення застарілої нормативно-правової бази, підвищення контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування та ресурсне забезпечення шкіл.

Нові норми харчування враховуватимуть рекомендації дієтологів та технологів щодо калорійності, поживної цінності, розмірів порцій продуктів та частоти вживання для різних вікових груп дітей і підлітків, що допоможе покращити збалансованість та енергетичну адекватність шкільних меню.

Зокрема, у шкільних їдальнях буде заборонено продавати сухарики, чіпси, поп-корн, солодкі газовані та енергетичні напої. У щоденний раціон школярів планується ввести злакові, сезонні овочі та фрукти, молочні продукти.

План заходів також включає внесення відповідних змін до законодавства та встановлення гігієнічних вимог до харчоблоків у закладах загальної середньої освіти з метою зменшення ризику виникнення харчових отруєнь у дітей. Також буде посилено постійний державний моніторинг з боку Держпродспоживслужби постачальників харчових продуктів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюРада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти