Пошук10 последних новостей
(количество голосов 0)


ОБЕРЕЖНО, ЗМІЇ!

2020-07-06 11:20:31

Приазовська районна державна адміністрація

Сильна спека призвела до того, що сьогодні на змію можна наштовхнутися не тільки в лісі або у полі, а й у місті. Є повідомлення від людей, що стикаються зі зміями просто на вулицях, а то й у власних оселях. Майже кожного дня у засобах масової інформації лунають відомості про зустріч із плазунами.
Те, що змії наближаються ближче до людей, пояснюється пошуком їжі та прохолоди.
В Україні водиться більше десяти видів змій. Але отруйні з них - тільки три: гадюка Нікольського, степова гадюка, звичайна або лісова гадюка.
Відрізнити отруйну змію від нешкідливого вужа можна по очах: у всіх гадюк зіниці вертикальні, у неотруйних – круглі, довжина гадюки рідко сягає більше 70 сантиметрів, у полозів і вужів довжина може бути більше 1 метра. Крім того, у неотруйних змій голова практично зливається з тілом.
Дуже часто плазунів можна виявити під листами шиферу, під контейнерами для сміття, під бетонними плитами, в кучах сміття, тощо. Полози дуже швидко пересуваються і здатні подолати висоту. Для гадюк подібна поведінка нетипова.
Спеціальних служб по вилову змій в містах України немає, тому вся надія на місцевих поліцейських і рятувальників. Саме їм варто дзвонити, коли виявите змію поблизу. До приїзду фахівців намагайтеся зберігати спокій, не шуміти і ні в якому разі не намагатися вбити змію.
Надамо декілька простих порад для роботодавців, щоб мінімізувати вплив представників фауни на робітників під час виконання робітничих обов’язків.
Організовувати своєчасне прибирання рослинності та сміття, не допускати їх скупчення, особливо біля маршрутів технологічних та службових проходів;
Попередити робітників про можливу небезпеку та про правила поведінки при зустрічі з плазунами;
Під час виконанні робіт в полі або в лісі бажано надягати чоботи;
Перед проведенням робіт перевірте робоче місце на наявність плазунів.

Пам’ятайте:
- зустріч з плазунами малоймовірна в місцях, де є велике скупчення техніки та людей, тому в групі ризику знаходяться охоронники, сторожі, які знаходяться на віддалених або непрацюючих об’єктах;
- плазуни ніколи самі не нападають на людину, а тільки, якщо вони відчувають загрозу.

Якщо змія все-ж таки вкусила:
- не панікуйте і менше рухайтесь;
- звільніть місце укусу;
- накладіть стерильну пов’язку з антисептиком (перекис водню, йод, спирт);
- напоїть постраждалого водою;
- дайте 1-2 таблетки від алергії;
- за наявності покладіть лід;
- викличте швидку допомогу, або організуйте доставку постраждалого до лікарняного закладу.
Запам’ятайте що не можна припікати рану, накладати джгут, вживати алкоголь, робити надрізи на місці укусу та висмоктувати отруту.
Як правило для здорової людини укус гадюки не смертельний, але в групі ризику знаходяться люди похилого віку, діти та люди із слабким імунітетом.

Сектор профілактики страхових випадків Мелітопольського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області.Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти