Пошук10 последних новостей
(количество голосов 1)


Виступ Президента під час відкриття третьої сесії Верховної Ради сьомого скликання

2013-09-25 10:09:31

Шановний Голово Верховної Ради України!

Шановні народні депутати!

Сьогодні ми відкриваємо третю сесію Верховної Ради сьомого скликання.

Розпочинається новий політичний сезон, і я маю надію, що друге півріччя 2013 року стане часом політичного порозуміння, взаємодії, плідних та своєчасних рішень.

На жаль, попередня сесія Верховної Ради була радше часом втрачених можливостей. Як наслідок - ми втрачаємо темп реформ, який ми взяли ще в 2010-2012 роках.

Але я впевнений - український парламент зможе об’єднати зусилля навколо проблем, від вирішення яких, без перебільшення, залежить доля України.

Пропоную, щоб усі парламентські сили знайшли порозуміння щодо вирішення двох ключових стратегічних завдань.

Найперше і найбільш актуальне питання для цієї сесії - це прийняття пакету законів, необхідних для подальшого просування на європейському напрямі.

Це домашнє завдання, яке має виконати український парламент напередодні Вільнюського саміту, аби Україна змогла підписати угоду про Асоціацію з Європейським Союзом і розширену Угоду про зону вільної торгівлі з ЄС.

Відразу наголошую, що спроби протиставити співпрацю на європейському векторі та співробітництво з нашими стратегічними партнерами: Російською Федерацією та країнами євразійського співтовариства - безпідставні.

З точки зору стратегічної перспективи, підписання угоди про Асоціацію та Зону вільної торгівлі відкриє нові можливості для взаємовигідного співробітництва та подальшого зближення з нашими стратегічними партнерами в євразійському регіоні.

Успіх на Вільнюському саміті слід готувати. І значну роль у цьому процесі має зіграти Верховна Рада України.

Асоціація з ЄС потрібна не владі чи опозиції. Асоціація потрібна Україні. Це в першу чергу - стимул до подальшого реформування, прискореної модернізації, підвищення соціальних стандартів.

Ми маємо значно прискорити реалізацію програми реформ, зокрема, завершити реформування судової системи, органів прокуратури та внутрішніх справ.

Пропоную Верховній Раді якнайшвидше підтримати відповідний пакет законопроектів.

Ми повинні разом вжити всіх необхідних заходів для ефективного впровадження нового Кримінального процесуального кодексу, законодавства про адвокатуру та національного превентивного механізму проти тортур.

Парламент має забезпечити прийняття законів, передбачених Планом дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Необхідно суттєво посилити прозорість державних фінансів, у тому числі через розширення функцій Рахункової палати.

Ми маємо й надалі вдосконалювати національне законодавство щодо боротьби з корупцією, використовуючи найбільш ефективні світові підходи, висловлені, зокрема, в рекомендаціях GRECO.

Завдання, що стоять перед Україною напередодні Вільнюського саміту, - складні й масштабні. Але у нас є і час, і сили аби їх вирішити.

Шановні колеги!

Друге важливе стратегічне завдання, яке потребує спільної роботи влади і опозиції - це реалізація модернізаційної стратегії, прискорення економічних та соціальних реформ.

Так, у нас є певні економічні здобутки. Передовсім, ми суттєво знизили рівень інфляції. З початку року ціни зросли лише на 0,1%, а за минулий рік впали на 0,2%.

Протягом останніх трьох років зарплати зросли в середньому майже на 60%, а пенсії - більш ніж на 40%.

Ми збільшили довіру до національної валюти та української банківської системи – з початку цього року гривневі депозити населення зросли на чверть. Протягом останніх років ми маємо рекордні врожаї.

У той же час, в українській економіці є багато проблем, над якими ми маємо спільно працювати.

Основні джерела проблем - перш за все, продовження світової економічної кризи, відповідний стан товарних ринків та надвисока ціна на імпортний газ, що ми маємо внаслідок контракту, укладеного у 2009 році.

Перша проблема - це падіння промислового виробництва і, відповідно, зниження темпів зростання ВВП.

Кабінет Міністрів України підготував програму активізації економіки, реалізація якої потребує спільної роботи з Верховною Радою, і я сподіваюсь на відповідну підтримку парламенту.

Друга проблема, яка вимагає спільного вирішення, - це незавершеність реформ у соціальній політиці.

Попри складну ситуацію в економіці, за останні два роки нам вдалося збільшити середню зарплату в Україні майже на чверть.

Ми розгортаємо фундаментальні реформи в соціальних і гуманітарних галузях.

Закликаю парламент брати більш активну участь у розробці соціальних реформ. Адже їх послідовність та успішність - це шлях до європейських соціальних стандартів, до нової якості життя громадян України.

Очікую від Верховної Ради прийняття не пізніше грудня 2013 року закону про заклади охорони здоров'я, який підвищить якість і доступність медичної допомоги.

Також окремо прошу вас внести зміни до цьогорічного державного бюджету і передбачити в ньому кошти на виплату надбавок лікарям екстреної медичної допомоги. Право на відповідні надбавки лікарів вже законодавчо передбачено з 1 жовтня 2013 року.

Цього року ми проголосили нові соціальні ініціативи «Діти - майбутнє України», спрямовані на всебічну підтримку та розвиток дітей.

У рамках цих ініціатив уже реконструюються і відкриваються нові дошкільні заклади. Із початку року в них створено понад 20 тисяч додаткових місць.

У той же час державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям з дітьми поки що залишається недостатньою.

Прошу невідкладно прийняти зміни до держбюджету 2013 року і підвищити так званий «гарантований мінімум» для дітей з малозабезпечених сімей.

Третя проблема - це назріла необхідність якісно нової ролі держави в управлінні економічними процесами.

Хочу особливо наголосити: завдання уряду в ринковій економіці не вичерпуються лише збиранням податків і перерозподілом коштів.

Потрібно вибудовувати умови для розвитку бізнесу, сприятливий інвестиційний клімат, впроваджувати фінансові інструменти зростання, в тому числі - на регіональному рівні, допомагати експортерам виходити на нові ринки.

Закликаю Верховну Раду та Уряд реалізувати стратегію імпортозаміщення. І акцент тут треба робити не на підвищенні митних ставок, а на посиленні стимулів для національного виробника.

Також я доручаю Кабінету Міністрів значно розширити складову стратегічного планування в економіці, що має передбачати аналіз економічних загроз і завчасну підготовку до їх нейтралізації.

Шановні народні депутати!

Осіння парламентська сесія - це час завершення роботи над основним фінансовим законом України на наступний рік.

Основні вимоги Президента України до проекту держбюджету на наступний рік визначено, зокрема, у моєму черговому Посланні до парламенту.

Впевнений, що Уряд і народні депутати під час роботи над Державним бюджетом на 2014 рік мають зробити правильні висновки із тих бюджетних негараздів, які ми мали цього року.

Нарощування обсягу державних інвестицій стане потужним імпульсом для економічного зростання, а також сприятиме модернізації господарського комплексу.

Місцеве самоврядування має отримати надійну фінансову основу, оскільки більшість важливих поточних проблем громадян вирішується саме на місцевому рівні.

Окрім забезпечення повноти та своєчасності перерахування дотацій та субвенцій Уряду необхідно знайти шляхи збільшення власних доходів органів місцевого самоврядування.

Має також бути оптимізована структура соціальних видатків. Низькі соціальні стандарти пов’язані не лише з недостатнім обсягом бюджетних видатків, а з їх неефективним розподілом.

Особливу увагу слід приділити підвищенню прозорості державних фінансів, забезпеченню цільового використання кожної бюджетної гривні.

Шановні народні депутати!

Свого часу прем’єр-міністр Великобританії Уїнстон Черчілль казав, що «політики дбають про майбутні вибори, а державні діячі - про майбутні покоління».

Вважаю, що в цій залі працюють передовсім державні діячі, яким достатньо мудрості і відповідальності.

У житті кожної держави, кожного народу є моменти, коли політична еліта країни має забути про партійні кольори та згадати про кольори національного прапору.

Забути про партійні чвари і пам’ятати, що усі ми є громадяни України, частиною великого народу.

Про це нагадують нам вікопомні дати, що ми відзначали цього року і які ми будемо святкувати в наступному.

Одною з ключових подій цього року стало 1025-ліття Хрещення Русі, свято відродження християнських цінностей, які вчать нас долати сучасні виклики не шляхом конфронтації, а через єднання та консолідацію.

Наступного року ми святкуватимемо 200-річчя від дня народження великого Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка. І я переконаний, що нам всім вистачить мудрості згуртуватися навколо ідей вільної та заможної України, які він сповідував.

Впевнений, що прийняття пакету законів, необхідних для підписання Угоди про Асоціацію, ухвалення законів щодо реформування економіки стане рішучим кроком не тільки на шляху України до Європи, але й на шляху побудови Європи в Україні.

Як Президент України я підтримаю кожну ініціативу, спрямовану на налагодження політичного порозуміння і співпраці в стінах Верховної Ради.

Бажаю всім депутатам плідної роботи в ім’я і на користь Української держави.

Дякую за увагу!

http://www.president.gov.ua/news/28655.html

Влада має активніше проводити роз’яснювальну роботу щодо реформ - Глава держави

Представникам влади необхідно активніше проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо суті реформ у країні. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час наради з адміністративно-господарським активом Волинської області.

«Коли люди свідомо бачать, розуміють, що до них йдуть керівники за порадою, коли з ними мають розмови, роз’яснюють, заради чого це робиться, коли людям усе зрозуміліше, тоді й оцінка більш об’єктивна. Тому нам треба обов’язково проводити роз’яснювальну роботу», - сказав Глава держави.

На переконання Глави держави, сьогодні така робота є недостатньою.

«Один із найбільших недоліків, які ми маємо, - це недостатність інформації. Не вистачає у нас вміння, нас цьому не навчили свого часу - створювати інформаційні кампанії чи іміджеві проекти. А це дуже важливо», - зазначив Президент.

За його словами, інформаційна робота є однією зі складових розбудови громадянського суспільства.

http://www.president.gov.ua/news/28752.html

12.09.13

 

 

В сложнейших условиях давления мирового экономического кризиса украинская экономика возвращает свои позиции  и обеспечивает динамику роста валового национального продукта в основных секторах. Об этом заявил Президент Украины Виктор Янукович в своем выступлении во время открытия работы Верховной Рады. Эту четкую тенденцию подтверждает и экономика Запорожской области, по мнению первого заместителя председателя Запорожской областной государственной администрации Виктора Емельяненко.

По объему реализованной промышленной продукции за январь-июль 2013 года (44,2 млрд. грн.) область вошла в число регионов-лидеров, заняв третье место после Донецкой и Днепропетровской областей.

Запорожскими предприятиями производится каждая четвертая тонна стали и каждый четвертый киловатт электроэнергии в стране, половина  легковых автомобилей и всей высоковольтной аппаратуры.

 Следует признать, что нестабильная конъюктура мировых товарных рынков сдерживает производство металлургической продукции. Тем не менее,  в июле зафиксирован рост объема производства в отрасли по сравнению с июлем 2012 года  (на 1,9 %): увеличился выпуск  ферросплавов, готового проката черных металлов, алюминиевого провода. Выросло производство отдельных видов продукции на ведущем предприятии отрасли - ОАО «Запорожский металлургический комбинат «Запорожсталь» (стали - на  1,3 %, проката – на 3,3 %).

Происходит переориентация на увеличение внутреннего потребления (в т.ч. за счет наращивания объемов строительства), усиление кооперационных связей (в частности, между промышленными предприятиями региона и ОАО «Запорожский металлургический комбинат «Запорожсталь»), увеличение производства продукции с высокой долей добавленной стоимости, реализация программ импортозамещения.

Так, объем  производства в машиностроении увеличился по сравнению с соответствующим периодом прошлого года на 6,7 %, 

 «Точкой роста» в экономике региона является агропромышленный комплекс.

         В чрезвычайно сложных погодных условиях текущего года Запорожская область по темпу роста валовой продукции сельского хозяйства (137,2 % к январю-июлю 2012 года) занимает 4 место среди регионов, а по урожаю зерновых и зернобобовых культур - свыше 2 млн. тонн -  5 место в Украине.

Наметились позитивные сдвиги в животноводстве, где выросло поголовье основных видов сельскохозяйственных животных, в том числе крупного рогатого скота на 13,8 % (на 17,2 тыс. голов), из них коров - на 0,8 % (на 500 голов), поголовье свиней увеличилось на 1,2 % (на 3,9 тыс. голов). Выросло производство молока и  яиц  (на 3,8% и 1,3 % соответственно).

 Следствием этого стал рост средней заработной платы - по области она увеличилась по сравнению с прошлым годом на 226 грн. или на 7,9 %. На сегодня ее уровень составляет 3094 грн. – это 6 место среди регионов Украины.

Еще один индикатор экономической стабилизации - вклады населения в гривне  увеличились за полгода на 28 %, что свидетельствует о доверии граждан банковской системе.

Оборот розничной торговли вырос по сравнению с соответствующим периодом прошлого года на 12,6 %. По этому показателю область занимает 5 место в Украине.

При этом на протяжении длительного периода сохраняется тенденция снижения потребительских цен на продукты питания (за январь-июль 2013 года – на 1 %). Уровень цен на большинство социально значимых продуктов питания в Запорожской области ниже, чем во многих  регионах Украины.

 Противостоять вызовам экономического кризиса способствует системная работа по созданию надлежащих условий для ведения бизнеса.

С этой целью в текущем году во всех городах областного значения созданы и действуют центры предоставления административных услуг, а до конца текущего года аналогичные центры будут открыты во всех районных центрах области. На их техническое оснащение в текущем году предусмотрена государственная поддержка в сумме 1 миллион 700 тыс. гривен.

За три последних года количество документов разрешительного характера сократилось с 1200 до 141, видов деятельности, на которые необходимо получать лицензии – с 77 до 57. При этом резко уменьшилось количество проверок передпринимателей контролирующими органами.

Это стало результатом реализации областной исполнительной властью государственной политики и программы реформ Президента Украины.Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти