Пошук



10 последних новостей
(количество голосов 1)


Про нововведення при сплаті податку на нерухоме майно

2013-09-25 08:09:13

Заступник начальника  - начальник Приазовського відділення Приморської ОДПІ Наталія Станчева відповіла на запитання представників ЗМІ щодо змін при сплаті податку на нерухоме майно.

-  Чого чекати громадянам від внесених змін до Податкового Кодексу України при сплаті податку на нерухоме майно?

Відповідь: Президент України Віктор Янукович підписав Закон  від 04.07.2013 року « 403-VII „Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості» ( далі Закон). Згідно із законом власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у наступному - 2014 році. Необхідно звернути увагу, що звільнення від сплати податку на нерухомість у 2013 році стосується тільки фізичних осіб, юридичні особи  продовжують сплачувати податок у 2013 році.

Відповідь: Тобто громадяни в поточному році не повинні приймати ніяких заходів щодо сплати податків, з»ясування виникаючих питань.

Відповідь:  В поточному році до 31 грудня власники нерухомості можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Для цього потрібно звернутися до територіального органу Міністерства доходів і зборів України  за місцем реєстрації власника нерухомості.    

- Чи змінились ставки податку?

Відповідь:  Відповідно до пп.265.5.1 п.265.5 ст.265 Податкового кодексу України ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

            Згідно пп.265.5.2 п.265.5 ст.265 ПКУ ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:

     а) не більше 1 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
     б) 2,7 відсотки. - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;
     в) 1 відсотки  - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;
     г) 2,7 відсотки  - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.

Підпунктом 265.5.3 п.265.5 ст.265 ПКУ визначено ставки податку для юридичних осіб:
     а) 1 відсотки - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
     б) 2,7 відсотки - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Слід відмітити, що відповідно до пп.265.3.1 п.265.3 ст.265 Податкового кодексу України базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток.

-  Якщо платник має декілька об’єктів нерухомого майна в різних областях, куди необхідно звертатись для звірки?

Відповідь: для проведення звірки даних щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;   розміру житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;  права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку;  нарахованої суми податку відповідно до п.п. 265.7.3 п. 265.7 ст. 265 Податкового кодексу України платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації)

-  Як, ким та в які строки  буде нараховуватись податок?

Відповідь: Відповідно до пп.265.7.5. п.265.7 ст.265 Податкового кодексу України платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Звертаю увагу, що законом продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з „1 лютого” до „20 лютого”.

             Згідно пп.265.7 1 п.265.7 ст.265 ПКУ обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичної особи, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з пп.265.7.1 п.265.7 ст.265, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).


-  Наявні якісь нові пільги при сплати податку на нерухоме майно?

Відповідь: Звільняються від сплати податку фізичні особи власники нерухомості зі статусом прийомних сімей, малозабезпечених сімей,  опікунів і піклувальників дітей, дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей – інвалідів, яких виховують одинокі матері ( батьки). Слід відмітити, що звільнено від оподаткування лише один житловий об’єкт на прийомну ( малозабезпечену) сім»ю, опікуна, піклувальника або дитину зазначеної категорії. За другу або наступну нерухомість вказані категорії сплачують податок на загальних підставах. 

            Необхідно також відмітити, що раніше база обкладення податком зменшувалась для квартири  - на 120 кв.м., для житлового будинку – на 250 кв.м. Згідно внесених законом змін, зменшення застосовується  до сукупності площі. Так, наприклад, раніше при наявності 2 – х квартир, одна оподатковувалась повністю, зараз, якщо сукупна житлова площа 2-х квартир не перевищує 120 кв. м – фізична особа не сплачує податок на нерухомість.  Важливо, що таку пільгу не застосовують до об’єктів нерухомості, які їх власники використовують із метою одержання доходів ( здають в оренду, лізинг або використовують у підприємницькій діяльності).

-  Куди можна звернутись громадянам для проведення звірки в нашому районі?

Відповідь: для проведення звірки даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості громадяни мають право звернутись до 31 грудня до Приазовського відділення Приморської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області за адресою: смт Приазовське, вулиця Леніна  -24, кабінет № 4. Працівники Приазовського відділення Приморської ОДПІ  за необхідності нададуть роз’яснення по виникаючим питанням з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.



Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Відділом агропромислового розвитку Приазовської районної державної адміністрації оголошений конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - головного спеціаліста (агронома) відділу агропромислового розвитку Приазовської районної державної адміністрації.

Кінцевий термін прийняття документів – 08 червня 2017 року. УМОВИ проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» головного спеціаліста відділу агропромислового розвитку Приазовської районної державної адміністрації Запорізької області

Докладніше

Увага!Пряма лінія!

У п’ятницю, 2 червня 2017 року, відбудеться «гаряча» телефонна лінія, під час якої на запитання громадян відповідатиме народний депутат України, Артюшенко Ігор Андрійович. Звертатися ї 10.00 до 11.00 за телефоном 0-800-503-508 Всі дзвінки безкоштовні

УМОВИ проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - головного спеціаліста відділу внутрішньої політики, звернень, контролю та організаційної роботи апарату Приазовської районної державної адміністрації Запорізької області (строково на період відсутності основного працівника)

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району




волог.:

тиск:

вітер:



Урядові сайти