СЬОГОДНІ 34-ті РОКОВИНИ ВИБУХУ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
2020-04-26 10:47:17Все далі відходить в історію трагічна дата 26 квітня 1986 року - чорний день Чорнобильської аварії, найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Наслідки цього лиха люди відчувають до цих пір. Під час експерименту на 4-му реакторі атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії, Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.
Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян.
Рятувальники, які брали участь у гасінні пожежі на покрівлі будівлі та в машинному залі, загинули від найсильнішого радіаційного зараження в перші три місяці після трагедії. Променева хвороба забрала життя сотень людей і багатьох залишила інвалідами.
Захоплюємося силою духу і сміливістю, які проявили ліквідадори техногенної катастрофи. Ціною неймовірних зусиль, незважаючи на небезпеку для власного життя, вони зробили все можливе, щоб ядерна біда не поширилася на великі території.
Сьогодні всі разом вшануймо пам'ять тих, хто загинув в боротьбі за ліквідацію наслідків ядерного вибуху на станції, віддамо данину тим, хто мужньо боровся за порятунок людей.
Хочу висловити слова величезної подяки ліквідаторам, які проживають у Приазовському районі, за героїчний подвиг. Я щиро бажаю Вам міцного здоров'я, душевної рівноваги, підтримки близьких та рідних!
Голова Приазовської райдержадміністрації СЕРГІЙ СЕЛЕВИЧ