Пошук10 последних новостей
(количество голосов 1)


БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ. НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ.

2020-04-02 12:05:52

Приазовська районна державна адміністрація

Із початком весняно-польових робіт значно зростають обсяги та інтенсивність виробничого процесу, пов’язаного з перевіркою готовності сільськогосподарської техніки, підготовкою насіння ярих зернових та зернобобових культур. У цей час пожвавлюються й інші роботи в агропромисловому виробництві, тому напередодні розпалу весняно-польових робіт необхідно посилити профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму.

У першу чергу зростає, порівняно із зимовими місяцями, кількість працівників, зайнятих на ручних роботах при технічному обслуговуванні й забезпеченні роботи посівних та інших машинно-тракторних агрегатів. Усе це збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил охорони праці, неналежної організації роботи.

Згідно із Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2695-XII, саме роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Оскільки якість виконання роботи і безпека праці залежить від навиків та вмінь самих працівників, то роботодавець має забезпечити для них проходження навчання, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці.

Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, які зазначені у переліку робіт з підвищеною небезпекою, повинні пройти спеціальне навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 N 15.

Необхідно забезпечити і організувати на підприємствах проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, який затверджений наказом МОЗ України № 246 від 21.05.2007, та водіїв транспортних засобів.

На роботах, пов’язаних із забрудненням або із несприятливими метеорологічними умовами, працівникам необхідно видавати безоплатно, за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, мийні та знешкоджувальні засоби, згідно з Мінімальними вимогами безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 №1804 .

Нагадуємо, що наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 №1240 були затверджені Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві, які поширюються на всіх юридичних та фізичних осіб, які провадять діяльність у сільському господарстві й відповідно до законодавства використовують найману працю та працівників, що працюють у сільськогосподарському виробництві. Вимоги Правил є обов’язковими для виконання роботодавцями та працівниками під час виробництва сільськогосподарської продукції. Під час безпосереднього проведення весняно-польових робіт на підприємствах сфери агропромислового комплексу має належним чином експлуатуватися техніка, організовуватися роботи, пов’язані з підготовкою мінеральних добрив, та пестицидів.

На період карантину на території України, у зв’язку з поширенням вірусу COVID-19, Мелітопольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області продовжує виконувати статутні функції, та профілактичні заходи дистанційно з використанням телекомунікаційних засобів зв’язку, а саме:

надання страхувальникам та застрахованим особам консультацій стосовно впровадження та ефективного функціонування системи управління охороною праці;
розроблення нормативних актів про охорону праці підприємств;
розроблення профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадженні їх на підприємствах, внесення пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва;
та інші;
Телефон/факс (0619) 42-67-51; Email: lop.melt.zp@fssu.gov.uaРада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти