Пошук10 последних новостей
(количество голосов 0)


ОБЛАСНА ВЛАДА ВЖИВАЄ ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЮ КОРОНАВІРУСУ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

2020-02-26 10:29:17

Приазовська районна державна адміністрація

Завантажити зображення

Сьогодні, 25 лютого, в облдержадміністрації відбувся брифінг першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова щодо посилення заходів безпеки проти коронавірусу в Запорізькій області.

Іван Федоров наголосив на важливості попередження коронавірусної інфекції та повідомив про відповідні заходи, вжиті облдержадміністрацією.

-  На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України та з метою запобігання занесенню і поширенню на території Запорізької області коронавірусної інфекції видано відповідне розпорядження голови облдержадміністрації. Ним затверджено склад оперативного штабу щодо запобігання занесенню і поширенню на території Запорізької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV та план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Запорізької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік та розроблено алгоритм, за яким повинні працювати всі відповідні служби в Запорізькій області, − зазначив Іван Федоров.

Також Міністерством охорони здоров’я України видана низка наказів з питань протидії коронавірусній інфекції, в яких чітко прописано завдання для закладів охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я МОЗ України, регіональних лабораторних центрів. На їх виконання в Запорізькій області також видано аналогічні накази з урахуванням особливостей регіону.

На сьогодні розроблено алгоритм дій лікарів закладів охорони здоров’я при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку, спричиненому новим коронавірусом; алгоритми дій лікарів-епідеміологів щодо лабораторного обстеження осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію; рекомендації для населення при наявності симптомів ГРВІ. Зазначені алгоритми розроблені відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Зокрема, Іван Федоров повідомив, що вживаються заходи щодо забезпечення медичних працівників у достатній кількості засобами індивідуального захисту. У разі виявлення в Запорізькій області хворих на коронавірусну інфекцію, їх госпіталізація планується до обласної інфекційної клінічної лікарні, яка має хлораторну для знезараження стічних вод.

Наразі проводяться навчання медичних працівників з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки при виявленні особи з підозрою на коронавірусну інфекцію. Також складено графік чергування спеціалістів Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України в аеропорту м. Запоріжжя з метою проведення температурного скринінгу осіб, їх візуального огляду та опитування людей, які прибули із загрозливих в епідемічному відношенні напрямків.

Підсумовуючи, Іван Федоров зазначив, що стан заходів з протидії коронавірусній інфекції знаходиться під постійним контролем облдержадміністрації.

Довідково. 

Коронавіруси  це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. 

Новий коронавірус – це, передусім, зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого респіраторного синдрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричинив близькосхідний респіраторний синдром. 

Вірус COVID-19 зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо. Проте на сьогодні вірус передається краплинним шляхом від людини до людини, контактним шляхом, в деяких ситуаціях  повітряним. 

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. 

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках  діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

https://youtu.be/k1uq9vs8pVM

https://youtu.be/dP0B_cYkuPA

https://youtu.be/dj9CxBplu1c

Коронавірус. Профілактика інфікування (завантажити)(.pdf, 35Mb)

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюРада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти