Пошук10 последних новостей
(количество голосов 0)


ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАПРОШУЮТЬ ОБГОВОРИТИ НОВІ ВИМОГИ ДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ

2020-01-08 09:50:35

Приазовська районна державна адміністрація

МОЗ України розробило проєкт наказу «Про затвердження Вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров’я харчових продуктів» та винесло його на громадське обговорення. Вимоги стосуються товарів, вироблених в Україні та за кордоном, зокрема дієтичних добавок і дитячого харчування, якщо відповідно до цих положень не передбачено нічого іншого.

Так, згідно з вимогами, реклама, маркування та документи на продукт повинні містити лише доказову інформацію, не повинні мати неправдиві відомості, дані, які споживач може неправильно трактувати. Інформація про продукт не повинна спростовувати тези, що збалансоване харчування не може забезпечити достатню кількість поживних речовин. Виробник також не може заохочувати до надмірного вживання певного продукту.

Проєкт містить вимоги, які стосуються тверджень щодо розвитку та здоров'я дітей, зниження ризику захворювання через додання у раціон певного продукту. Отже, якщо на продукті (також у рекламі або документі) буде вказано, що він знижує ризик певного захворювання, виробники повинні повідомити  про інші фактори ризику хвороби.

Інформацію про додані вітаміни можна вказувати лише тоді, коли їх вміст відповідає затвердженим вимогам. Писати про поживну цінність продукту можна лише згідно з переліком затверджених термінів, ознайомитися з яким можна тут.

Тепер використовувати твердження про користь певного харчового продукту можна лише після того, як виробник виконав усі вимоги. Потрібно вказати скільки, коли та в яких кількостях людина повинна вживати продукт для того, щоб досягти поліпшення здоров'я.

Згідно з новими вимогами реклама, маркування та документи на продукт повинні містити інформацію про можливу небезпеку для певних груп споживачів, якщо така є, та попередження, якщо надмірне споживання продукту може бути небезпечним для здоров'я. Забороняється використовувати рекомендації фахівців (лікарів, науковців, експертів), якщо вони не підтверджені загальновідомими дослідженнями щодо цього продукту.

 

За матеріалами сайту МОЗРада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти