Пошук10 последних новостей
(количество голосов 0)


У Приазовську райдержадміністрацію з вертепом завітали колядувальники

2020-01-03 11:23:42

Приазовська районна державна адміністрація

Споконвіку українці мають гарний звичай на Різдво - бажати один одному щастя-здоров'я, многих літ і всяких статків. Вже 6 січня, по Святій Вечері починають ходити з піснями, вітати господарів, вінчувати їм злагоду й добробут. Вважалося, чим більше дітей завітає до оселі, тим щедрішим буде новий рік.

Напередодні різдвяних свят, колядувальники із музичної школи Приазовської ОТГ показали справжнє театральне дійство у Приазовській РДА. Молоді виконавці співали обрядові пісні, бажали щастя, здоров‘я, достатку. Перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Фесик подякував дітям за  справжню казкову атмосферу Різдва, чудовий настрій та, як годиться, обдарував їх солодощами. До Андрія Валерійовича приєдналися голова районної ради Олександр Прокопенко, начальник управління фінансів Приазовської РДА Лариса Діоба та в.о. начальника районного відділу освіти, молоді та спорту  Анастасія Петрова.

Традиція різдвяного святкування

Різдву, за церковним статутом, передував чотиритижневий Різдвяний піст (Пилипівка), з 27 листопада до 6 січня. У цей час виконувалися всі хатні роботи, покуття оздоблювали особливо урочисто й прикрашали запаленою свічкою чи лампадою. Тут ставили перший символ усіх трьох зимових свят — дідух (сніп з колосків жита чи пшениці, зібраних наприкінці жнив). Зерно з дідуха зберігали до весни, примішуючи потім до посівного — для забезпечення багатого врожаю. Особливого значення надавали різдвяній погоді. По ній визначали майбутній врожай. Узвар і кутя обов’язково мають бути на кожному столі.

Вранці 7 січня українці йшли до церкви, щоб віддати шану новонародженому Христові. Після закінчення церковної відправи родина знову збиралася на святковий обід, який вже не був пісним, та починалася велика різдвяна гостина.

Дуже давньою є українська традиція миритися в цей день, пробачати одне одному образи, вільні й мимовільні, щоб на повну міру відчути радість життя.

До колядування готоються заздалегідь — виготовляють колядницькі обладунки: восьмикутну зірку, маски Кози, Ведмедя. Різдвяні колядницькі гурти споряджали переважно парубки.

 

 Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти