Пошук10 последних новостей
(количество голосов 5)


КОНТРОЛЬНАЯ СТРІЧКА РРО - ГОТОВНІСТЬ ДО НОВОВВЕДЕННЯ

2013-06-19 15:27:48

Податкове законодавство України знаходиться у постійному та активному процесі реформування. Черговою зміною у галузі стало запровадження електронної контрольної стрічки у реєстраторах розрахункових операцій. Це питання вже було розглянуто при зустрічах керівництва Приазовського відділення Приморської ОДПІ з представниками ЗМІ. Сьогодні, коли 01 липня вже на порозі, запитаємо заступника начальника – начальника Приазовського відділення Приморської ОДПІ Наталію Станчеву про готовність суб’єктів господарювання до нововведень.

- Наталія Миколаївна, по - перше скажіть, яка ж суть цих змін? Це дійсно потрібно?

Суть нововведень полягає в тому, що електронна контрольна стрічка, яка повинна містити електронні копії всіх фіскальних чеків і звітів, буде передаватися до територіальних органів Міністерства доходів і зборів через модем - пристрій для передачі копій розрахункових документів і звітів по дротових або бездротових каналах зв'язку.

Запровадження електронної стрічки реєстраторів розрахункових операцій не вводить додаткових обов'язків для суб'єктів господарювання, а лише змінює старий порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, передбачено подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв'язку. Основною метою прийняття зазначених норм - створення комфортніших умов для суб'єктів господарювання.

Фактично дані будуть передаватися наступним чином. Процесор РРО формує пакет даних, які підлягають передачі, та за допомогою модуля безпеки захищає його від підміни, модифікації та перегляду. Модем встановлює з'єднання з інформаційним еквайером та передає набір даних. Еквайер перевіряє цілісність набору даних та зберігає його у незмінному (захищеному від перегляду) вигляді у базі даних інформаційного еквайера до отримання підтвердження про успішний прийом даних від програмно-апаратного комплексу Міністерства доходів і зборів. Еквайер надсилає реєстратору розрахункових операцій підтвердження про отримання та успішне зберігання набору даних.

У разі невдалого виконання операції (порушення цілісності набору даних під час передачі, неможливість зберігання інформації у базі даних тощо) інформаційний еквайер повертає до РРО код помилки. Залежно від коду помилки РРО повторює спробу передачі негайно або через визначений час згідно з регламентом передачі даних.

- Які практичні наслідки очікуються вій введення контрольної стрічки РРО в електронному вигляді?

По-перше, зменшить витрати на друкування та зберігання контрольних стрічок. Витрати на придбання спеціальних модемів до касового апарату компенсуються витратами на придбання кілометрів паперової касової стрічки, приблизно 2 гривні за один рулон.

По-друге, спростить формування та подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, адже система автоматично формуватиме звіти. Це дозволить зекономити час, оскільки використання сучасної касової техніки дозволить не подавати щомісяця звітність до територіальних органів Міністерства доходів і зборів України.

По-третє, електронне звітування надасть можливість дистанційного контролю за суб'єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі, та дозволить ще більше зменшити кількість перевірок таких платників. Вказаний сервіс знизить корупційні ризики за рахунок зменшення прямого спілкування представників бізнесу зі співробітниками контролюючих органів.

По-четверте, нововведення дозволить мінімізувати розбіжності між первинною документацією і поданими даними звітності.

- Чого чекати підприємцям з 01 липня?

Введення електронної стрічки РРО обов'язкове з 01 січня 2013 року, але санкції за невиконання даної норми будуть застосовуватися лише після 01 липня 2013 року. А сааме, в разі неподання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку суб'єкти господарювання повинні будуть сплатити штраф у розмірі у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 170 гривень).

- Що можете сказати про наш район? Касова апараті приазовських суб’єктів господарювання відповідають новим нормам законодавства?

Робота в першому півріччі була направлена на роз’яснювальну роботу. Працівниками нашої служби сумісно з представниками сервісних служб проведено декілька зустрічей та засідань «круглого столу» з суб’єктами господарювання, що в своїй діяльності використовують РРО. В ЗМІ було достатньо інформації щодо нововведень. Крім того, індивідуальна робота проведена з кожним підприємцем. Якщо казати цифрами, з 69 суб»єктів господарювання на сьогоднішній день вже 45 працюють на нових або доопрацьованих касових апаратах, т.б. 65 відсотків, 24 чекають на нові касові апарати, які надходять до сервісних центрів. Це дає підстави вважати, що приазовські підприємці готові до нововведень і штрафні санкції за неподання звітності для них - це буде лише норма Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яку вони виконують.Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти