Пошук10 последних новостей
(количество голосов 0)


Рейтинги Запорізької області зросли за всіма основними напрямками

2017-09-22 10:32:40

Приазовська районна державна адміністрація

Рейтинги Запорізької області зросли за всіма основними напрямками

На офіційному сайті Мінрегіону України оприлюднено підсумки рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку регіонів України за І півріччя 2017 року. Запорізька область у порівнянні з рейтинговими результатами І кварталу продемонструвала позитивну динаміку по всіх напрямах діяльності.

Як нагадав голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, щоквартальний рейтинг серед регіонів здійснюється за шістьма напрямами в різних сферах соціально-економічного розвитку регіонів та охоплює 25 показників. Загальне рейтингове місце Мінрегіоном не розраховується.

Отже, за підсумками І півріччя поточного року за напрямом «Економічна ефективність» область посіла 4 місце проти 10  у І кварталі. Це є  відображенням відновлювальних процесів економічного зростання та, насамперед, розвитку промислового виробництва, яке залишається основою регіональної економіки. За підсумками І півріччя всі провідні галузі промисловості спрацювали з позитивною динамікою; найбільше зростання – в електроенергетиці (майже на 20%). Завдяки розширенню внутрішньої кон’юнктури та освоєнню нових зовнішніх ринків зростання в машинобудуванні склало майже 9%, у металургійній галузі – понад 3%. Загалом підсумковий індекс промислової продукції склав 108,8%  - це 5-7 місце серед регіонів.

За обсягами реалізованої промислової продукції  (91,8  млрд. грн.) область утримує 3 місце серед  регіонів України – 9% у загальному обсязі.

Отримання рекордного врожаю зернових (понад 2,8 млн. тонн), підвищення будівельної активності підприємств (+ 45%,  4  місце серед регіонів) – усе це також позитивно позначилося на рейтингових позиціях області.

Також Запорізький регіон посідає 3 місце за напрямом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця». Капітальні інвестиції збільшились на 65% - це 1 місце. За кількісними показниками, які є більш об’єктивними, а саме у розрахунку на одну особу населення, область посіла 3 місце за обсягом експорту товарів (понад 819 дол. США), 7 місце – за обсягом прямих іноземних інвестицій (майже 486 дол. США).                

Показовим є поліпшення позиції за напрямом «Фінансова самодостатність» - 14 місце проти 23. Цей показник був досягнутий за рахунок більш високих темпів зміцнення місцевих бюджетів у результаті проведеної податкової та бюджетної децентралізації і, насамперед, підвищення фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад, які отримали нову структуру податкових надходжень.

У цілому майже за кожним другим рейтинговим показником область увійшла до першої десятки регіонів, з них за вісьмома - до першої п’ятірки.

Костянтин Бриль підкреслив, що залишились і  ті напрями роботи, за якими потрібно докласти чимало зусиль. Це, зокрема, розвиток інфраструктури, на низький результат якого вплинули показники житлового будівництва. Незважаючи на зростання темпів введення в експлуатацію житла майже на 20% проти відповідного періоду минулого року, у порівнянні з темпами інших регіонів цього виявилося недостатньо, обсяг введеного житла у розрахунку на одиницю населення залишився низьким.

- Головний сенс роботи обласної влади полягає в тому, щоб запоріжці дійсно бачили та відчували позитивні зміни, а рейтинги це тільки підтверджували. Саме над цим і працюватимемо надалі, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 Рада оборони Приазовського району

НАБОР НА ВОИНСКУЮ
СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ!

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Соціальні роліки "Дитина-нагорода за любов" та "Справжні чоловіки"

Абетка безпеки

priazrda_files/bg.jpg

Схема формування екологічної мережі Приазовського району

ДІЮЧИ РЕЧОВИНИ ЛІКІВ, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Оголошення

Інвестиційний портал Запорізької області

Інвестиційний портал Запорізької області

Докладніше

Брошура «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Брошура деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі, та пояснює, чому Голодомор є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

Докладніше

Графік проведення «Прямої телефонної лінії» у Межрегіональному управлінні Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях

Докладніше

Про сприяння у проведенні робіт з наповнення даними Державного земельного кадастру
Докладніше

Увага!Пряма лінія!

Докладніше

всі оголошення

Конкурси!

Про головне


Гімн Приазовського району
волог.:

тиск:

вітер:Урядові сайти